uniwersjada-1050x700

Młodzieżowa Kadra Biathlonu

Zimowa Uniwersjada Osbrlie 2015

4 lut , 2015  

W ten weekend dwoje zawodników naszej Kadry – Kasia Wołoszyn i Marcin Piasecki wróciło z Osrblie, gdzie reprezentowali kraj i swoje uczelnie na  XXVII-mej Zimowej Uniwersjadzie. Kasia jest studentką Politechniki Wrocławskiej, a Marcin Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Po oficjalnym pożegnaniu zorganizowanym przez AZS na AWF-ie w Katowicach wyruszyliśmy do Osrblie. Pierwszy start – bieg indywidualny był nie tylko walką z seniorskim dystansem, ale przede wszystkim z warunkami. Dodatnia temperatura sprawiała, że śnieg znikał w oczach, a narty zapadały się zdecydowanie zbyt głęboko. Kasia zajęła 22-gie miejsce z jedną karą, czym poprawiła swoje życiowe strzelanie. Marcin ukończył rywalizację na 29-tym miejscu z czterema minutami karnymi. Bieg indywidualny zaliczony do udanych.

Po dniu odpoczynku w sprincie Kasia z dwiema rundami karnymi zajęła 39-tą lokatę, a Marcin z pięcioma 41-szą. Dało im to możliwość wystartowania w biegu na dochodzenie.

Aura uległa znacznej poprawie, a wręcz chciała przeszkodzić w przeprowadzeniu ostatnich startów, bo intensywny opad śniegu pozbawił całą okolicę prądu. Na szczęście sytuacja została opanowana i w biegu sztafetowym oraz masowym kibicowaliśmy starszym kolegom i koleżankom.  Atmosferę zawodów tworzyły trybuny pełne kibiców, a cała Uniwersjada była bardzo ciekawym doświadczeniem.

,