Młodzieżowa Kadra Biathlonu

Sprint i pościgowy – Mistrzostwa Europy

6 lut , 2015

Za nami Mistrzostwa Europy czas na podsumowanie startów.

Podczas biegu sprinterskiego Mateusz Janik pudłując jednokrotnie, zajął znakomite 7 miejsce. To jego najlepszy start na Mistrzostwach Europy. Rafał Penar, który chybił dwukrotnie, uplasował się na 20 miejscu, a nieco gorzej spisał się Bartłomiej Filip, który z jedną rundą karną zakończył swoje zmagania na 24 miejscu.

Wśród kobiet Kinga Mitoraj chybiła trzykrotnie ale nadrobiła dobrym biegiem co dało jej 12 lokatę. Beata Lassak pudłująca podobnie jak Mitoraj zajęła 28 miejsce.

Niestety podczas biegu pościgowego z powodu złego strzelanie  żaden z naszych reprezentantów nie zdołał podciągnąć się w klasyfikacji. Mateusz Janik spadł na 9 pozycję . Rafał Penar pudłujący aż jedenastokrotnie uplasował się na 33 miejscu, a Bartłomiej Filip na 37 .
Podobnie było wśród kobiet. Kinga Mitoraj, tak samo jak Beata Lassak,  zaczęła zmagania w biegu pościgowym od 3 rund. Na pierwszej strzelnicy ostatecznie Mitoraj z pięcioma rundami finiszowała na 15 pozycji a Lassak z siedmioma skończyła bieg na 37 miejscu.